Święto w grupie Myszki

Święto w grupie Myszki

  • Post category:Wydarzenia

18.11 swoje urodziny obchodziła, znana dobrze wszystkim dzieciom, Myszka Miki. To wyjątkowy dzień, ponieważ grupa VI to właśnie MYSZKI! Wszystkie dzieci przebrały się w stroje Myszki Miki i Minnie, a także przyniosły książki i pluszaki związane z tą tematyką. Zajęcia rozpoczęły się od ułożenia kolorowych obręczy, tak, żeby wyglądały jak głowa Mikiego. Dzieci skakały obunóż w rytm piosenki o Myszce Miki. Przedszkolaki wykonały Myszki na patyku, Myszki z plasteliny, układały myszkowe puzzle. Na twarzach dzieci pojawiły się mysie wąsiki. Nie zabrakło też zabaw muzycznych, w tym z balonami. Nie zapomnieliśmy także o tym, że 20.11 to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka! Myszka Miki przypomniała dzieciom jakie mają prawa, niezależnie od koloru skóry i pochodzenia. Przedszkolaki wiedzą, że są bardzo ważne i, że każdy powinien respektować ich prawa. Bo przecież:,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!” .