Przegląd Piosenki Anglojęzycznej grupy Kotki

  • Post category:Wydarzenia

 

W ostatnim czasie dzieci z grupy VI – „Kotki” wzięły udział w dwóch imprezach o muzycznym charakterze, które swoim zasięgiem obejmowały całą gminę. Były to II Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki oraz I Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Anglojęzycznej „Kindergarden melodies”. Wykonanie utworów wokalnych było głównym punktem programów, jednak oprócz tego, dzieci miały okazję oglądać występy innych grup przedszkolnych, wziąć udział w zabawach zorganizowanych przez organizatorów,  a także skosztować pysznie przygotowanego poczęstunku. Nie od dziś wiadomo, że muzyka i śpiew pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju dzieci najmłodszych. Śpiewanie rozwija aparat głosowy oraz pozytywnie wpływa na rozwój klatki piersiowej oraz pogłębienie oddechu. Ponadto podczas śpiewu dzieci doskonalą swoje zdolności muzyczne, takie jak pamięć, poczucie rytmu oraz wyobrażenie muzyczne. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy wystąpić i zaprezentować efekty swojej pracy przed szerszym gronem odbiorców.