Dzień Strażaka w grupie V

Dzień Strażaka w grupie V

  • Post category:Wydarzenia

Dzień Strażaka w grupie V

4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Przedszkolaki z grupy Motylków mają  powody, by go świętować. Strażak dla przedszkolaków jest jak super bohater a dodatkowo tatusiowie Majki i Kacpra  są strażakami. Dlatego też, w tym szczególnym dniu Maja i Kacper przebrali się za strażaków i opowiedzieli czym zajmują się Ich tatusiowie. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka (kiedy wzywamy straż pożarną, jakie strażacy mają specjalne ubrania i sprzęty, jak wygląda wóz strażacki itp.), przekazanie informacji na temat zasad bezpieczeństwa oraz sposobów zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci zapoznały się z numerem telefonu alarmowego do straży pożarnej. Z okazji obchodzonego święta dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, odgadywały zagadki dotyczące zawodu strażaka, udały się na spacer do najbliższej remizy strażackiej. Zawód strażaka napawa najmłodszych entuzjazmem i chęcią zostania w przyszłości bohaterem niosącym pomoc potrzebującym.