Gimnastyka korekcyjna w naszym przedszkolu

Gimnastyka korekcyjna w naszym przedszkolu

  • Post category:Wydarzenia

W Naszej placówce prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki korekcyjnej dla najmłodszych dzieci (grupy  3- latków) oraz gimnastyka korekcyjna w małych grupach dla tych dzieci, które potrzebują wsparcia wynikającego z wad postawy. Wiek przedszkolny uważany jest za okres krytyczny dla kształtowania postawy. W tym okresie występują najczęściej różnego rodzaju nieprawidłowości w postawie ciała, które rozwijają się i przekształcają w wady. Program zajęć gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej służy wspomaganiu prawidłowego rozwoju ruchowego dziecka, kształtowaniu prawidłowej postawy oraz eliminowaniu błędów w postawie dziecka.
Wszystkie dzieci z chęcią uczestniczą w zajęciach, z Panem Cyprianem, bo każdy przedszkolak wie, że ruch to zdrowie:)