Wycieczka Jagódek i Sówek

Wycieczka Jagódek i Sówek

  • Post category:Wydarzenia

Jagódki i Sówki pojechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Marianówek”.

Dzieci z niecierpliwością czekały na wyjazd na wycieczkę. Zaraz po śniadaniu  wyjechaliśmy w trasę . Na miejscu od razu zauważyliśmy piękne usytuowanie gospodarstwa , które otaczały rozległe pola kwitnącego rzepaku oraz góry . Dzieci miały możliwość przebywania ze zwierzętami, mogły zobaczyć je z bliska i karmić konie, kucyki, owce, kozy , osły, króliczki czy ptactwo domowe. Niewątpliwą atrakcją było dojenie krowy , przekonaliśmy się jaka to ciężka praca Dzieci zdobyły wiedzę na temat pochodzenia podstawowych produktów jak jaja, mleko masło, chleb itp. Na miejscu odbyły się warsztaty robienia masła , własnoręcznie wykonaliśmy masło. Bułeczki z takim świeżym masełkiem smakowały wyśmienicie. Po powrocie do przedszkola dzieci jednym zgodnym głosem potwierdziły, że wycieczka wszystkim bardzo się podobała .