Zajęcia doświadczalne w gr VI

Zajęcia doświadczalne w gr VI

  • Post category:Wydarzenia

15.maja Kotki wzięły udział w zajęciach doświadczalnych z zakresu elektrostatyki. Wykorzystaliśmy do tego zwykłe balony. Podczas wprowadzających zabaw dzieci zauważyły, że balony potarte o ubranie lub włosy zaczynają dziwnie się zachowywać. Pojawiły się pytania:

  • Dlaczego balon przykleił się do ściany?
  • Dlaczego dwa potarte balony odpychają się?
  • Dlaczego moje włosy unoszą się w kierunku potartego balona?

Zauważanie pewnych prawidłowości i pytanie o nie jest niezwykle ważną umiejętnością, gdyż pobudza do dalszego poszukiwania informacji, to zaś jest cenne w kontekście budowania wiedzy o otaczającym nas świecie.

W dalszej części zajęć balony wykorzystaliśmy do zabaw plastycznych, bowiem przy ich pomocy tworzyliśmy obrazy pt. „Majowa łąka”.