„ŻEGNAJ  ZIMO – WITAJ WIOSNO” –W GRUPIE  JAGÓDKI I SÓWKI

„ŻEGNAJ  ZIMO – WITAJ WIOSNO” –W GRUPIE JAGÓDKI I SÓWKI

  • Post category:Wydarzenia

„ŻEGNAJ  ZIMO – WITAJ WIOSNO” –CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GRUPIE   VII JAGÓDKI I VIII SÓWKI

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukiełki Pani Wiosny oraz kolorowych, wiosennych kwiatów. Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie skandowały hasła: „Witaj Wiosno! Żegnaj Zimo!”.  Dzieci wraz z Paniami kolorowych pochodem przeszły wokół przedszkola i pomaszerowały po Kobierzycach odwiedzając i obdarowując kolorowymi kwiatami  i uśmiechem miedzy innymi : Panią Dyrektor Naszego Przedszkola, Strażaków, Policjantów, Panie z pobliskiej apteki, weterynarza, Panie z pobliskiego sklepu i piekarni, Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobierzycach, Urząd Gminy Kobierzyce, pracowników KOK-u oraz napotkanych mieszkańców Kobierzyc.
W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.