Ciekawe zajęcia w gr Kotków

W październiku „Kotki” miały okazaję wziąć przeprowadzić i obserwować trzy eksperymenty. Do dwóch z nich wykorzystaliśmy mleko. Obserwowaliśmy jak zachowuje się mleko, gdy dodamy do niego olej oraz co się wydarzy, gdy do podgrzanego mleka dodamy odpowiednią ilość octu. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, że tłuszcz zawsze wypływa na wierzch, a ocet sprawi, że mleko zmieni swoją konsystencję, zrobi się bardziej gęste i grudkowate.

Trzeci eksperyment dotyczył zjawiska parowania i skraplania wody. Po szczegółowym omówieniu zasad bezpieczeństwa przystąpiliśmy do dzieła. Dzieci obserwowały proces wrzenia wody, jej parowania po wlaniu do dzbanka oraz skraplania po nakryciu dzbanka porcelanowym talerzykiem.