Leoś u Motylków

Leoś u Motylków

  • Post category:Wydarzenia

13 listopada grupę „Motylków”  odwiedził wyjątkowy gość –pies Leoś wraz ze swoją opiekunką – Panią Anią.

W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jakie zasady obowiązują  podczas zabawy z psem, jak prawidłowo go głaskać, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga.

W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy.

Pani Ania przygotowała kilka zabaw, które oprócz obcowania z pieskiem dały dzieciom również możliwość przypomnienia sobie kolorów, kształtów, liczenia, wykorzystania narządów zmysłów. Wszystkie dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach.

Pod koniec zajęć każde dziecko mogło indywidualnie podejść do Leosia i doświadczyć ogromnej radości z bliskiego  kontaktu czworonożnym przyjacielem.

Dzieci przede wszystkim nauczyły się prawidłowego kontaktu ze zwierzęciem i miały mnóstwo radości z zabaw i kontaktu z Leosiem.  Nauczyciel Marta Sroka