ZGODA NA PODANIE DZIECIOM JODKU POTASU W PRZEDSZKOLU

  • Post category:Ogłoszenia

Szanowni Państwo,

W związku z pismem od Wojewody Dolnośląskiego dotyczącym potencjalnego zagrożenia promieniowaniem radioaktywnym, trwają przygotowania do dystrybucji tabletek jodku potasu. To standardowe procedury, podjęte w ramach zarządzania kryzysowego i ochrony ludności.

Jodek potasu to środek blokujący w organizmie wchłanianie radioaktywnego jodu. Tabletka chroni przede wszystkim przed chorobami nowotworowymi, będącymi konsekwencjami promieniowania. Odpowiednio wczesne przyjęcie tabletek z jodkiem potasu wypełni tarczycę stabilnym jodem, zapobiegając nagromadzeniu się w niej jodu radioaktywnego.

W przypadku skażenia radiacyjnego ważny jest czas podania preparatu, dlatego konieczne jest wcześniejsze uzyskanie Państwa zgody na wydanie Waszemu dziecku tabletki jodku potasu na terenie szkoły czy przedszkola. W przypadku dzieci przedszkolnych i dzieci z klas 1-3, jodek potasu będzie podawany w obecności pracownika służby zdrowia.

Proszę, aby maksymalnie do piątku (07.10.2022r.) wypełnioną zgodę przekazać wychowawcy. Dokumenty można odebrać w placówce, są także dostępne w formie elektronicznej do pobrania na naszej stronie internetowej.

Jednocześnie informujemy, że prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia jest znikome, a tabletki  jodku potasu będą wydawane tylko na rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów lub zarządzenie Wojewody Dolnośląskiego.

Halina Waligórska

Dyrektor Przedszkola

Deklaracja zgody na podanie dziecku jodku potasu w przedszkolu

Zgoda rodzica na podanie dziecku jodku potasu w przedszkolu

Broszura informacyjna

Ulotka